Stowarzyszenie Nowa Generacja współpracuje od początku swojego istnienia z Platformą Obywatelską, obecnie z Koalicją Obywatelską.
Powstało z inicjatywy młodych ludzi chcących współtworzyć nowoczesną organizację na miarę europejskich ruchów młodzieżowych. Wspólne spotkania i rozmowy podczas Campus Polska Przyszłości i Meetup'ów organizowanych w całej Polsce przerodziły się w oddolny projekt łączący młodych aktywistów.
Działamy w całej Polsce!
Członkiem Stowarzyszenia Nowa Generacja może być każdy w wieku od 13 do 36 lat. Wśród naszych członkiń i członków są uczniowie szkół podstawowych, studenci, a także osoby, które rozpoczęły już karierę zawodową.
Cele statutowe Nowej Generacji
- Aktywizacja ludzi młodych w życiu publicznym oraz wspieranie ich w zdobywaniu kwalifikacji umożliwiających pełnienie funkcji społecznych, politycznych i zawodowych.
- Rozwój Rzeczpospolitej Polskiej jako demokratycznego państwa prawa, umacnianie pozycji Polski na arenie międzynarodowej, a także rozpowszechnianie wśród społeczeństwa postaw patriotycznych i proeuropejskich.
- Wspieranie współpracy międzynarodowej oraz zwiększanie świadomości dotyczącej polityki zagranicznej i polityki bezpieczeństwa.
- Urzeczywistnianie zasad samorządności, demokracji i praworządności.
- Troska o demokrację, prawa człowieka, prawa i wolności obywatelskie oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
- Działanie na rzecz równouprawnienia oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć, pochodzenie, narodowość, wyznanie lub bezwyznaniowość, orientację seksualną, stan zdrowia czy status społeczny.
- Budowanie przyjaznych warunków do tworzenia rodziny i świadomego rodzicielstwa.
- Ochrona środowiska i przeciwdziałanie negatywnym zmianom klimatycznym.
- Zwiększanie świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia, w tym ochrony zdrowia psychicznego.
- Ochrona praw osób z niepełnosprawnością.
- Promocja kultury fizycznej, sportu i turystyki.
- Promocja kultury.